13.7 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportMutu a punctat din nou

Mutu a punctat din nou

Villarreal, cu Constantin Gilca si Gheorghe Craioveanu titulari, a fost invinsa cu 1-0 de formatia FC Barcelona

Atacantul roman al echipei Hellas Verona, Adrian Mutu, a marcat un gol in minutul 72 al partidei pe care formatia sa a cistigat-o duminica pe teren propriu, cu scorul de 3-1, in fata formatiei Lazio Roma, in etapa a 15-a a campionatului Italiei. Rezultate inregistrate in meciurile disputate duminica, in etapa a 15-a a campionatului Italiei: Atalanta – Parma 4-1 (2-0): Berretta ’23, Sala ’43, Doni ’69, Comandini ’66 / Micoud ‘67; Bologna – Perugia 2-1 (2-1): Pecchia ’28, Fresi ’45/ Tedesco ’21; Fiorentina – Brescia 1-0 (0-0): Moretti ‘90; Juventus – Piacenza 2-0 (1-0): Ferrara ’35, Trezeguet ’90; Lecce – Torino 1-1 (0-0): Cimirotic ’49 / Lucarelli ’76; Venezia – Udinese 2-1 (1-0): Maniero ’39, Valtolina ’73 / Helguera ’66; Verona – Lazio 3-1 (2-1): L. Colucci ’21, Camoranesi ’41, Mutu ’72 / Crespo ’55; AS Roma – AC Milan 1-0 (1-0): Totti ‘43. In clasament continua sa conduca Chievo Verona, cu 29 de puncte, fiind urmata de AS Roma, cu 29 de puncte, si Internazionale Milano, cu 28 de puncte. Toate cele trei echipe au cite un meci mai putin disputat.

Mijlocasul roman Dorinel Munteanu a fost prezent pe teren 90 de minute duminica in partida pe care echipa sa, VfL Wolfsburg, a cistigat-o, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, in fata formatiei Schalke 04, in etapa a 17-a a campionatului Germaniei. Echipa VfB Stuttgart, fara atacantul roman Ionel Ganea, a terminat la egalitate, in deplasare, scor 2-2, cu formatia FC Kaiserslautern. Fundasul roman Iulian Filipescu a fost pe teren 90 de minute in partida pe care echipa sa, Betis Sevilla, a cistigat-o acasa cu scorul de 1-0, in fata formatiei Real Mallorca, in etapa a 17-a a campionatului spaniol. Echipa Villarreal, cu romanii Constantin Gilca si Gheorghe Craioveanu pe teren tot meciul, a fost invinsa, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de formatia FC Barcelona. Mijlocasul roman Bogdan Mara nu a evoluat in partida pe care echipa sa, Deportivo Alaves, a pierdut-o acasa cu scorul de 0-1, in fata formatiei CF Sevilla. Echipa Numancia Soria, cu mijlocasul roman Laurentiu Rosu titular, a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 2-1, de formatia Racing Ferrol, in etapa a 19-a din Segunda Division. Rosu a fost inlocuit, in minutul 76, cu Elias. Mijlocasul roman Lucian Marinescu a fost titular in partida pe care echipa sa, UD Salamanca, a pierdut-o, pe teren propriu, cu scorul de 2-3, in fata formatiei Recreativo. Marinescu a fost schimbat, in minutul 68, cu Nan Ribera, in timp ce portarul Bogdan Stelea nu a fost folosit.

Echipa Cittadella, fara atacantul roman Mihai Baicu, a invins, in deplasare, cu scorul de 1-0, formatia Siena, in etapa a 17-a a campionatului Italiei, Serie B. Mijlocasul roman Paul Codrea nu a evoluat in partida pe care echipa sa, Genoa 1860, a terminat-o la egalitate, acasa scor 3-3, cu formatia Empoli. Echipa AC Milan, fara fundasul roman Cosmin Contra care este accidentat, a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 1-0, de formatia AS Roma, in etapa a 15-a a campionatului italian.