17 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportArbitru batut la Novaci

Arbitru batut la Novaci

Meciul dintre Paringul Novaci si Petrolul Stoina, din etapa a 14-a a Diviziei C, incheiat la egalitate, 1-1, a fost unul cu peripetii, mai ales pentru brigada de arbitri. Dupa ce au fost cazati vineri de sponsorul Relu Stefanoiu la resedinta firmei sale din Novaci, arbitrii si observatorul au fost trimisi la hotel deoarece, conform declaratiei lui Stefanoiu, au solicitat 100.000.000 de lei pentru a asigura victoria echipei gazda. Partida a fost echilibrata, scorul fiind deschis de oaspeti in minutul 82, gazdele egalind dupa doua minute. Suparati ca le-au fost refuzate doua penaltiuri si ca le-a fost eliminat capitanul de echipa, novacenii l-au imbrincit si lovit la finalul meciului pe arbitrul Andrei Ionita. Un caz asemanator s-a mai produs in acest an, echipa Paringul fiind sanctionata atunci cu o amenda de 18.000.000 de lei. Vom reveni cu amanunte.