4.3 C
Craiova
duminică, 5 decembrie, 2021
Știri de ultima orăLocalDoljIncidenţa în Dolj, tot în uşoară scădere. Malu Mare are cea mai mare rată de infectare

Incidenţa în Dolj, tot în uşoară scădere. Malu Mare are cea mai mare rată de infectare

Raportul cazurilor Covid în ultimele 14 zile arată că rata de infectare se menţine pe o pantă uşor descendentă. Incidenţa în judeţ scade de la 7,4 la 7,28.

Craiova coboară sub 11 la mie, cu 10,97 de infectări la mia de locuitori, cea mai scăzută incidenţă din ultimele 7 zile.

Incidența pe localități – 19.10.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUITORI
DOLJMALU MARE660310015,14
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ21182913,69
DOLJALMĂJ17722312,98
DOLJGRECEŞTI15211811,83
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA298838327710,97
DOLJCÂRCEA31153210,27
DOLJŞIMNICU DE SUS55375610,11
DOLJVÂRVORU DE JOS2403239,57
DOLJBRĂDEŞTI4551378,13
DOLJIŞALNIŢA4213348,07
DOLJBUCOVĂŢ4219348,06
DOLJCERNĂTEŞTI1615138,05
DOLJORAŞ FILIAŞI181081317,23
DOLJCOŞOVENI3324247,22
DOLJCIOROIAŞI1398107,15
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI190851367,13
DOLJDRĂNIC2251167,11
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT174071237,07
DOLJTEASC3033216,92
DOLJPIELEŞTI4213286,65
DOLJBRATOVOEŞTI3201216,56
DOLJPREDEŞTI2046136,35
DOLJGIURGIŢA2853186,31
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2244146,24
DOLJARGETOAIA4608286,08
DOLJBULZEŞTI124475,63
DOLJGOIEŞTI3057175,56
DOLJIZVOARE144185,55
DOLJSOPOT164995,46
DOLJMISCHII169895,3
DOLJMURGAŞI2263125,3
DOLJDOBROTEŞTI152285,26
DOLJOSTROVENI4800255,21
DOLJGHINDENI180794,98
DOLJPODARI6976344,87
DOLJSCĂEŞTI2091104,78
DOLJMAGLAVIT4515204,43
DOLJBRABOVA113554,41
DOLJGIUBEGA203994,41
DOLJPERIŞOR161674,33
DOLJMELINEŞTI3776164,24
DOLJORAŞ DĂBULENI11370474,13
DOLJŢUGLUI2935124,09
DOLJGALICEA MARE3946164,05
DOLJBRALOŞTIŢA3735154,02
DOLJLEU4355173,9
DOLJRAST3637143,85
DOLJAFUMAŢI244293,69
DOLJDANEŢI5463203,66
DOLJPOIANA MARE10272373,6
DOLJCALOPĂR3919143,57
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7958283,52
DOLJDRĂGOTEŞTI200373,49
DOLJCELARU4237143,3
DOLJCARAULA247183,24
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158753,15
DOLJCĂLĂRAŞI5409173,14
DOLJAPELE VII194463,09
DOLJMOŢĂŢEI6683202,99
DOLJPISCU VECHI269482,97
DOLJCIUPERCENII NOI5099152,94
DOLJCASTRANOVA308892,91
DOLJBREASTA4346122,76
DOLJVALEA STANCIULUI5201142,69
DOLJGOICEA234862,56
DOLJPLENIŢA4337112,54
DOLJMĂCEŞU DE JOS122432,45
DOLJPLEŞOI123332,43
DOLJFĂRCAŞ207652,41
DOLJCARPEN210052,38
DOLJROBĂNEŞTI219552,28
DOLJDIOŞTI275462,18
DOLJGHERCEŞTI183842,18
DOLJCETATE5212101,92
DOLJTESLUI208841,92
DOLJUNIREA364771,92
DOLJTERPEZIŢA157931,9
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS5363101,86
DOLJSEACA DE CÂMP171231,75
DOLJMĂCEŞU DE SUS114821,74
DOLJBÂRCA409771,71
DOLJSADOVA8900151,69
DOLJORODEL238641,68
DOLJNEGOI240941,66
DOLJVERBIŢA121821,64
DOLJROJIŞTE252041,59
DOLJGÂNGIOVA255841,56
DOLJCÂRNA132521,51
DOLJÎNTORSURA145021,38
DOLJDOBREŞTI223831,34
DOLJURZICUŢA301541,33
DOLJGHIDICI245931,22
DOLJVÂRTOP168721,19
DOLJMÂRŞANI425851,17
DOLJVELA175621,14
DOLJORAŞ BECHET451051,11
DOLJSĂLCUŢA208420,96
DOLJLIPOVU334230,9
DOLJGALICIUICA135410,74
DOLJGIGHERA280120,71
DOLJSILIŞTEA CRUCII140510,71
DOLJCERĂT448630,67
DOLJBISTREŢ418620,48
DOLJCATANE214910,47
DOLJDESA483520,41
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60500
DOLJGOGOŞU49200
DOLJRADOVAN130200
DOLJSEACA DE PĂDURE83700
DOLJSECU100900
DOLJTĂLPAŞ118700
INCIDENTA PE JUDET 68641350007,28

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

O pastilă contra COVID ar putea fi disponibilă în...

Prima pastilă administrată pe cale orală împotriva Covid-19 ar...

ȘTIRI GdS