Pompierii militari vâlceni au fost solicitați miercuri după-amiază pentru extragerea pentru a scoate un bărbat posibil înecate, care plutea în apa lacului din Ostroveni.
S-au deplasat de urgență la locul evenimentului forțe din cadrul Detașamentului de Pompieri Râmnicu Vâlcea, cu o autospecială de intervenție rapidă cu barcă, o autospecială de intervenție cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD.
Echipajele operative sosite la fața locului au extras imediat victima din lac.
Din nefericire, bărbatul scos la mal prezenta rigiditate cadaverică.
Citeşte şi: Șoferii nu vor mai fi amendați dacă uită permisul sau talonul acasă

