14.4 C
vineri, 3 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Liga I: Dinamo - CS Turnu Severin 4-2

Fotbal – Liga I: Dinamo – CS Turnu Severin 4-2

Dinamo Bucureşti a învins „lanterna roşie“, CS Turnu Severin, cu scorul de 4-2 (1-1), luni seara, pe stadionul „Dinamo“, în ultimul meci din etapa a 18-a a Ligii I, prima a returului, informează Agerpres.
Oaspeţii au deschis scorul prin Alex Neacşa (‘14), dintr-un penalti acordat pentru fault asupra sa în careu. Dinamo a restabilit egalitatea prin Cosmin Matei (‘34), iar după pauză s-a desprins în doar zece minute, marcând de trei opri prin Ionel Dănciulescu (‘48), Marius Alexe (‘51-penalti) şi George Ţucudean (‘56).
Severinenii au rămas în 10 oameni, după eliminarea ivorianului Barry (‘58), dar au reuşit să înscrie în inferioritate, prin francezul Joel Thomas (‘81), cu un şut splendid la vinclu, de la circa 25 de metri.