16.2 C
marți, 30 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitate CS Turnu Severin - Gloria Bistriţa, scor 1-0, în Liga I

CS Turnu Severin – Gloria Bistriţa, scor 1-0, în Liga I

CS Turnu Severin a învins, astăzi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Gloria Bistriţa, în primul meci al etapei a XV-a a Ligii I, gazdele reuşind prima victorie din acest sezon, informează Mediafax.
Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Neacşa, în minutul 83. Acesta a executat o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stângă, iar balonul centrat de el nu a fost atins de nimeni şi l-a păcălit pe portarul Dolha.

În minutul 38, Vancea a ratat penaltiul acordat de arbitrul Sebastian Colţescu pentru faultul comis de Anton asupra lui Moutinho.

CS Turnu Severin: Marinescu – Mitici, Durimel, Dandea, Giurgiu (Neacşa ’60) – Buleică, Golici, Moutinho, Zaharia – Vancea, Thomas (Arnăutu ’27, Gugu ’90). Antrenor: Nicolo Napoli.

Gloria Bistriţa: Dolha – Peteleu, Kanon, O. Ionescu, Reano – Anton (Layo ’86), Romario – Predescu (Enescu ’82), Ayza, Zahiri (Ţârcă ’61) – Curtuiuş. Antrenor: Nicolae Manea.

Cartonaşe galbene: Durimel ’43, Arnăutu ’85 / Anton ’18, Romario ’55.
Arbitri: Sebastian Colţescu (central) – Micloş Nagy, Gero Szabo (asistenţi) – Cătălin Botaş (rezervă).
Observatori: Emeric Dembrovschi, Gheorghe Moise.