22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Dinamo a învins Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, şi s-a calificat în sferturile Cupei României

Fotbal – Dinamo a învins Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, şi s-a calificat în sferturile Cupei României

Echipa Dinamo Bucureşti, deţinătoarea trofeului, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României – Timişoreana, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Pandurii Târgu Jiu, în optimile competiţiei. Golurile învingătorilor au fost marcate de Alexe ’37 şi Mamele ’90+1 (autogol), în timp ce pentru gazde a înscris Lemnaru, în minutul 73.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Pleaşcă, Mamele, Viera, Vlad – Voiculeţ, Nistor, Răduţ (Boutadjine ’67) – C. Cristea (Lemnaru ’72), Al. Grigoraş (Matulevicius ’46), Maxim. Antrenor: Petre Grigoraş.

Dinamo Bucureşti: Bălgrădean – Nica, Luchin, Koulibaly, Pulhac – D. Grigore – Alvarez, Boubacar, C. Munteanu (Issa Ba ’60), Alexe – Ţucudean (Curtean ’51). Antrenor: Dario Bonetti.

Cartonaşe galbene: Matulevicius ’86 / D. Grigore ’45+2, C. Munteanu ’55, Boubacar ’76.

Arbitri: Istvan Kovacs (central) – Sebastian Gheorghe, Marius Nicoară (asistenţi) – Florin Mazilu (rezervă).

Observatori: Nicolae Grigorescu, Alexandru Boc.