11.7 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Pandurii Târgu Jiu - FCM Târgu Mureş 4-1

Fotbal: Pandurii Târgu Jiu – FCM Târgu Mureş 4-1

Pandurii Târgu Jiu a învins, sâmbătă, la Drobeta Turnu Severin, cu scorul de 4-1 (2-0), formaţia FCM Târgu Mureş, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii I.

Golurile gorjenilor au fost marcate de Voiculeţ ('36 penalti), Băcilă ('44) şi Pintilii ('55 penalti, ('65). Pentru FCM Târgu Mureş a înscris Munteanu, în minutul 80, din penalti.

Târgu Mureş a evoluat în inferioritate numerică, din minutul 40, când a fost eliminat Bruno Fernandes.

Pandurii: 80. Mingote – 2. Matei, 3. Viera, 21. Chiricheş, 29. Grecu – 7. Băcilă, 5. Pintilii (27. Vranjes '72), 14: Voiculeţ, 16. Nistor (19. Vranjkovici '87) – 8. Orac, 20. Stromajer (17. Brata '55). Antrenor Petre Grigoraş.

FCM Târgu Mureş: 30: Şteţca – 4. Cordoş, 33. Fernandes, 28. Munteanu, 32. Topici – 83. Vasilache (9. Vancea '62), 7. Stângă (21. Astafei '62), 5. Onicaş, 14. Stere, 17. Roman – 11. Târnăveanu. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori, care au ţinut un minut de reculegere în memoria poetului Adrian Păunescu, decedat vineri dimineaţă.