28.1 C
luni, 6 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova – Oţelul Galaţi 0-1

Fotbal: Universitatea Craiova – Oţelul Galaţi 0-1

Universitatea Craiova a pierdut, scor 0-1, partida jucată pe teren propriu cu Oţelul Galaţi, în etapa a 14-a a Ligii 1. Unicul gol al întâlnirii de pe Ion Oblemenco a fost marcat de Silviu Ilie în minutul 22. Ştiinţa a jucat în inferioritate numerică din minutul 62, când Mădălin Ciucă a primit cartonaş roşu.În etapa următoare, a 15-a, Craiova va întâlni în deplasare pe Dinamo.La partida cu Oţelul, cei 25.000 de suporteri prezenţi la meci i-au adus un omagiu celui care a fost Adrian Paunescu, aprinzând lumânări şi scandându-i numele.