20.7 C
miercuri, 1 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitate Fotbal: Unirea Urziceni – Universitatea Craiova 1-2

Fotbal: Unirea Urziceni – Universitatea Craiova 1-2

Universitatea Craiova a obţinut o nouă victorie sub conducerea antrenorului Victor Piţurcă, 2-1 pe terenul formaţiei Unirea Urziceni, în etapa a 13-a a Ligii 1. Todoran, de la gazde, a deschis scorul în minutul 34, bulgarul Gargorov a egalat dintr-un penalti în minutul 50, iar Mihai Dina a adus victoria alb-albaştrilor în minutul 81. Craiova a urcat pe locul al 7-lea după acest succes şi va întâlni în etapa următoare, pe teren propriu, lidera Oţelul Galaţi (vineri, ora 20.30).

Formaţiile care au jucat la Urziceni:

Unirea Urziceni: Bălgrădean – Blay, Mehmedovici, Muşat, Epaminonda Nicu – Muzac ('82, Fl. Matei), Maftei, Todoran, Art. Karamian – P. Goge ('48, Arm. Karamian), Semedo. Antrenor: Octavian Grigore.

„U“ Craiova: R. Stanca – Dănănae, Găman, Ciucă, Bărboianu – D. Stoica – Wobay ('90, Firţulescu), Dilevksi ('89, Ologu), Gargorov, Dina – Al. Piţurcă ('68, M. Costea). Manager-antrenor: Victor Piţurcă.