11.7 C
duminică, 12 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Liga Campionilor: Rezultatele înregistrate marţi în etapa a treia

Fotbal – Liga Campionilor: Rezultatele înregistrate marţi în etapa a treia

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, la care Tiberiu Ghioane a evoluat până în minutul 60, a învins, marţi, scor 1-0, în deplasare, pe FC Porto, la care Cristian Săpunaru a fost integralist, informează site-ul oficial al Ligii Campionilor.

Rezultatele înregistrate marţi:

Grupa E:

Villarreal- Aalborg 6-3 (G. Rossi 28, Capdevila 33, Llorente 67, 70, 79, Pires 79 / Saganowski 19, Enevoldsen 36, A. Johansson 77)

Manchester United-Celtic 3-0 (Berbatov 30, 51, Rooney 77)

Clasament: Manchester 7 puncte, 2. Villarreal 7p, 3. Celtic 1p, 4. Aalborg 1p.

Grupa F:

Bayern Munchen-Fiorentina 3-0 (Klose 4, Schweinsteiger 25, Ze Roberto 90). La oaspeţi, Adrian Mutu a jucat pe întreaga durată a meciului.

Steaua-Lyon 3-5 (Arthuro 8, Goian 11, Ov. Petre 45 / K. Keita 23, Benzema 33, 71, Fred 69, 90+2).

Clasament: 1. Bayern 7 puncte, 2. Lyon 5p, 3. Fiorentina 2p, 4. Steaua 1p.

Grupa G:

Fenerbahce-Arsenal 2-5 (Silvestre 19-autogol, Guiza 78 / Adebayor 10, Walcott 11, Diaby 22, A. Song 49, Ramsey 90)

FC Porto-Dinamo Kiev 0-1 (Aliev 27). La gazde, Cristian Săpunaru a fost integralist, iar la oaspeţi, Tiberiu Ghioane a evoluat titular şi a fost înlocuit în minutul 60.

Clasament: 1. Arsenal 7 puncte, 2. Dinamo Kiev 5p, 3. Porto 3p, 4. Fenerbahce 1p.