După ce a cucerit Europa, Mihai Trăistariu e foarte aproape să-i dea gata şi pe americani. Mihai a fost nominalizat cu piesa "Dimmi Si O No" la cea de-a 17-a ediţie a Los Angeles Music Awards, la categoria Dance Male Vocal, el intrând în compania selectă a unor artişti renumiţi care au primit, de-a lungul anilor, premii şi nominalizări la acest eveniment. Prima ediţie a Los Angeles Music Awards a avut loc în 1991, iar de-a lungul timpului, artişti precum Dream Theatre, No Doubt, Korn, Anastacia sau Black Eyed Peas şi-au început carierele internaţionale de succes odată cu prezenţa la acest festival.
Mihai Trăistariu e foarte încântat de această nominalizare: "Se ştie că îmi doresc o carieră în America, iată că şansele apar, este ca un vis împlinit, pentru că evenimentul e foarte mediatizat şi e prima mea apariţie pe tărâm american. Sper să calc pe urmele lui Fergie de la Black Eyed Peas".
Între timp, Mihai se pregăteşte în ţară de lansarea noului său album, clipul melodiei "Dimmi Si O No" fiind deja difuzat de televizunile muzicale de la noi.
Mihai Trăistariu, pe urmele Black Eyed Peas
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei