12.6 C
sâmbătă, 4 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalManchester United, noul lider din Premier League după victoria „scurtă“ cu Burnley

Manchester United a câștigat la limită, scor 1-0, restanța din deplasare cu Burnley (meci contând pentru prima etapă), rezultat în urma căruia trupa de pe Old Trafford a urcat pe primul loc din Premier League.

Francezul Pogba a adus victoria atât de prețioasă cu un șut din voleu, în minutul 71.

Burnley: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters – Gudmundsson, Westwood, Bronhill, Brady – Wood (80, Vydra), Barnes (88, Rodryguez). Antrenor: Dyche.

Manchester Utd: de Gea – Wan-Bissaka, Baily, Maguire, Shaw – Pogba, Matic – Rashford (80, Greenwood), Fernandes (89, McTomminay), Marțial (90+4, Tuanzebe) – Cavani. Antrenor: Solskjaer.

Duminică, de la 18:30, va avea loc marele derbi dintre Liverpool și Manchester United.

S-au disputat marți în Premier League: Sheffield Utd – Newcastle 1-0, Wolves – Everton 1-2.