Conducerea Rregiei Autonome de Transport Craiova anunţă publicul călător, că începând cu data de 20.10.2014, traseul 17 va circula deviat pe rute ocolitoare.
Astfel, programul cu modificările orelor de plecare din capetele de linie vor fi:
Plecări GARĂ : 05.30; 06.30; 07.00; 07.30; 08.30; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00; 15.00; 16.00; 17.00; 18.00; 19.00; 20.00; 20.40.
Plecări ŞIMNIC: 06.00; 06.30; 07.00; 07.30; 08.00; 09.00; 10.30; 11.30; 12.30; 13.30; 14.30; 15.30; 16.30; 17.30; 18.30; 19.30; 20.20; 21.00.
Staţii TUR:
Gară – Rozelor – Primăverii – CET – Podişor – Nord Service – Staţiune – Floreşti – Şimnic Sosire
Staţii RETUR:
Şimnic Plecare – Floreşti – Staţiune – Nord Service – Podişor – CET – Primăverii – Rozelor – Gară.