10.9 C
Știri de ultima orăSportFotbal / CS Universitatea Craiova, învinsă la limită de campioana Bulgariei

Fotbal / CS Universitatea Craiova, învinsă la limită de campioana Bulgariei

Formația CS Universitatea Craiova a pierdut la limită, scor 0-1, partida de verificare susținută în această seară în compania campioanei Bulgariei, Ludogorets Razgrad, acesta fiind al doilea test din cantonamentul susținut în Austria. Golul vecinilor de la Sud de Dunăre a fost marcat de Cosmin Moți, dintr-un penalti (’86). Alb-albaştrii au avut şi ei o bară, prin Andrei Ivan (’52).

Craiova, prima repriză: Calancea – Vlădoiu, Popov, Kelic, Briceag – Mateiu, Screciu – Gustavo, Băluță, Bancu – Ivan.

Craiova, repriza a doua: Calancea – Dimitrov, Barthe, Kelic, Briceag – Mateiu, Screciu – Gustavo, Băluță, Bancu – Ivan. Antrenor: Devis Mangia.

Ludogorets: Santos – Cicinho, Plastun, Terziev, Vasilev – Campanharo, Dost, Vura – Quixada, Keseru, Paulo.

În primul joc de verificare, CS Universitatea Craiova a pierdut, scor 2-4, meciul ȚSKA Sofia.