15.1 C
joi, 9 mai, 2024
Știri de ultima orăSportPodărenii nu au confirmat

Podărenii nu au confirmat

După succesul de la Şirineasa, reprezentanţii lui ACS Podari se înarmau cu optimism şi vizau a doua victorie consecutivă, însă planurile nu le-au ieşit. Dănuţ Stancu şi colegii săi au pierdut sâmbătă, scor 1-2, pe teren propriu, întâlnirea cu CS Mioveni II, asta în condiţiile în care au deschis scorul încă din primul minut, prin George Neacşu. Meciul s-a jucat practic încă din repriza întâi, pentru că argeşenii au restabilit egalitatea în minutul 17, prin Eduard Neacşu, iar golul doi a venit în 36, autor fiind Şorican.
Antrenorul podărenilor, Victor Naicu, a început meciul cu următorul unsprezece: Mecea – Ciocârlă, I. Sârmon, Avram, Ciocioană – Dumangiu, D. Stancu – Fieraru, D. Preda, Aria – G. Neacşu. Au mai intrat: Dragomir, Raicea, Bozgan.
În etapa viitoare, ACS Podari va evolua pe terenul celor de la Atletic Bradu, meciul fiind programat vineri, de la ora 14.00.