5.3 C
Știri de ultima orăSportCSO Filiași a remizat cu Segarcea

CSO Filiași a remizat cu Segarcea

CSO Filiași a remizat, scor 1-1, în partida de verificare susținută sâmbătă, la Segarcea, în compania Progresului, prima din cadrul perioadei de pregătire din această vară. Golurile au fost marcate de Tănase (56), pentru divizionara C, respectiv Silistraru (75 – penalti), pentru gazde.
„Nu m-a interesat rezultatul, am vrut să rulez toți jucătorii și să creăm niște relații de joc, pentru că avem mulți jucători noi și suferim la capitolul omogenitate. Consider că a fost un test util“, a declarat tehnicianul filieșenilor, Dragoș Bon, pentru GdS.
Antrenorul Progresului Segarcea, Daniel Sima, a început cu: M. Staicu – Ochea, Silistraru, Relea, Tomiță – Nicu, I. Pârvan, C. Pârvan, Cojocaru – Băia, Niculescu. Pe parcurs i-a mai introdus pe Băluță, Daniel, Ene, Dumitru și Miruț.
La rândul său, antrenorul grupării CSO Filiași, Dragoș Bon, a utilizat două formații distincte în cele două părți, cu mențiunea că i-a menajat pe portarii Victor Lascu și Sorin Mogoșanu, ambii accidentați.
CSO Filiași, prima repriză: Iovănescu – Calu, Bălașa, Lupu, Orban – Obeanu, Bogdanovici – Moraru, Duriță, Crușoveanu – Fotescu.
CSO Filiași, repriza a doua: Iovănescu – Niță, Chircan, Istudor, Fruntelată – Ștoiu, Georgescu – Borhot, Tănase, Petcu – Cimpoeru. Au mai intrat: Toshi, Zamfir, Gogu.
Meciul retur va avea loc sâmbătă, de la ora 11.00, pe stadionul „Chimia“ de la Ișalnița.