5.3 C
Știri de ultima orăSportPatru medalii pentru judoka de la „Trișcu“

Patru medalii pentru judoka de la „Trișcu“

Judoka de la Liceul cu Program Sportiv „Petrache Trișcu“ au obținut patru medalii la cea mai recentă competiție la care au luat startul, Campionatul Național U15, desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute la Drobeta Turnu Severin. Oana Andrei a cucerit medalie de argint la categoria 48 de kilograme, în timp ce Iulia Dumitru (44 kg), Daniela Oprea (44 kg) și Răzvan Dumitru (66 kg) au obținut medalii de bronz. În vecinătatea podiumului, pe locul cinci, s-au situat Gabriel Bucur (73 kg) și Iosif Badea (55 kg). Sportivii sunt pregătiți de Mihai Voinea. De la CSM Craiova, gemenele Balica s-au întâlnit între ele la categoria +63 de kilograme, dar nu au prins podiumul. Andreea Balica s-a clasat pe locul cinci, iar sora sa, Ștefania, a ocupat locul șapte. Fetele sunt pregătite de Adrian Nicola.