scathd.com
boxfetish.net
extremeclip.net

Jucătoarea poloneză de tenis Agnieszka Radwanska a câştigat, sâmbătă, turneul de la Shenzhen (China), dotat cu premii totale de 500.000 de dolari.

Radwanska a învins-o în finală pe sportiva americană Alison Riske, locul 97 mondial, scor 6-3, 6-2, informează Mediafax.

Principala favorită la Shenzhen, Radwanska a obţinut al 18-lea titlu al carierei, iar de luni va ocupa locul 4 WTA, în timp ce rusoiaca Maria Şarapova va coborî pe 5.

» Djokovic a câştigat turneul de la Doha. L-a surclasat pe Nadal cu 6-1, 6-2
» Handbal (f): SCM Craiova a învins Krim Ljubljana, scor 30-29, în Cupa Cupelor (galerie foto)