10.9 C
Știri de ultima orăSportGorjenii, victorioşi cu Milsami Orhei

Gorjenii, victorioşi cu Milsami Orhei

Pandurii Târgu Jiu a învins miercuri seară, scor 1-0, pe FC Milsami Orhei într-un meci amical, disputat pe stadionul „Metrom“ din Braşov, informează site-ul oficial al gorjenilor. Unicul gol al partidei a fost marcat de Nistor în repriza a doua. Antrenorul Petre Grigoraş a folosit două echipe diferite în acest test, în care doar Unguruşan a evoluat 90 de minute. La finalul primei reprize, Claudiu Voiculeţ s-a accidentat şi a fost înlocuit cu Nistor. Nu au evoluat la acest joc Lazar, Horvat, Lemnaru, Cojoc, Rusu, Băcilă, Pleaşcă şi Cardoso. Iată cum au arătat cele două „partituri“ ale oltenilor: prima repriză: Mingote – Unguruşan, Viera, Mamele, Vlad – Ignea, Răduţ, Voiculeţ – Ibeh, Matulevicius, Maxim; repriza a doua: Popescu – Unguruşan, Oiţă, Melinte, Rada – Nistor, Cristea, Lupu – Roberto, Voinea, Grigoraş.
Conducerea echipei Pandurii tratează cu Oţelul Galaţi transferul atacantului Marius Pena (27 de ani, 1,85 m), pentru care moldovenii cer 250.000 de euro.