15.6 C
sâmbătă, 4 mai, 2024
Știri de ultima orăSportDinamo Stanesti, un lider de conjunctura

Dinamo Stanesti, un lider de conjunctura

Dinamo Stanesti isi mentine pozitia de lider in Divizia D dupa ce a invins in deplasare, cu scorul de 2-1, pe AS Dragutesti. Gazdele au deschis scorul in minutul 3, prin Olaru, dar „dinamovistii“ au intors rezultatul pâna la pauza, gratie reusitelor lui Selaru (’30) si Stamatoiu (’33). In partea a doua s-a jucat un fotbal anost, fara ocazii de gol, dar cu multi nervi revarsati asupra arbitrilor si adversarilor.

Iata rezultatele complete ale etapei a 18-a: Petrolul Ţicleni – Energetica Tismana 3-0, Stiinta Turburea – Unirea Dragotesti 4-0, Recolta Balesti – Vulturii Farcasesti 1-2, Viitorul Negomir – Dumbrava Câlnic 2-1, Stiinta Pestisani – Universitatea Târgu Jiu 2-1, Rostramo Târgu Jiu – AS Stejari 2-0, Parângul Sadu – Viitorul Catunele 6-0, AS Dragutesti – Dinamo Stanesti 1-2.