10 C
Știri de ultima orăSportVoleiVoleibalistele de la SCMU au jucat doar două seturi cu Dinamo

Voleibalistele de la SCMU au jucat doar două seturi cu Dinamo

Voleibalistele de la SCMU Craiova nu au reușit să pună punct înfrângerilor din seria 5-8 a Diviziei A1. Trupa lui Lucian Zlotea a cedat pe teren propriu, în fața lui Dinamo, scor 3-1 (24-26, 25-22, 25-11, 25-20) și a înregistrat cel de-al 3-lea eșec consecutiv. Partida a contat pentru etapa a 3-a.

Primul set a fost, din nou, jucat la capacitate maximă de craiovence, care s-au și impus în prelungiri cu scorul de 26-24. În actul secund, cele două formații au avut fluctuații de joc în multe momente, iar meciul a devenit palpitant. Pe finalul setului, Dinamo s-a desprins și a egalat situația pe tabelă după 25-22.

Așa cum ne-au obișnuit în acest sezon, voleibalistele Craiovei au renunțat la gândul unei posibile victorii și cu Dinamo după primele două seturi, iar actele trei și patru au fost câștigate fără probleme de formația vizitatoare, 25-11, respectiv 25-20.