20.9 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTenisPatricia Țig, în sferturi la Istanbul după un joc impecabil cu Misaki Doi

Patricia Țig, în sferturi la Istanbul după un joc impecabil cu Misaki Doi

Patricia Țig a reușit un meci fantastic în optimile turneului de la Istanbul. Românca a spulberat-o pe japoneza Misaki Doi, scor 6-2, 6-0, după un meci în care toate i-au mers perfect. Partida a durat o oră și șase minute.

Singurele momente de echilibru s-au dus în primul sfert, până la scorul de 3-2, când Țig a reușit nu mai puțin de nouă game-uri consecutive și a închis meciul fără probleme.

O singură dubă greșeală și un singur as a reușit Patricia în acest joc, în timp ce japoneza a înregistrat trei duble greșeli.

În sferturile turneului din Turcia, Patricia Țig o va întâlni pe învingătoarea duelului Gasparyan (Rusia) – Peterson (Suedia).