11.2 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalUn nou meci, o nouă victorie pentru „U“ Craiova! CSU Poli, fără nicio şansă

Un nou meci, o nouă victorie pentru „U“ Craiova! CSU Poli, fără nicio şansă

Victorii după victorii pentru handbaliştii de la Universitatea Craiova. Sportivii pregătiţi de Cătălin Popescu au dispus la scor de CSU Poli Timişoara, în deplasare, scor 38-29, la capătul unul meci controlat în totalitate.

Soarta partidei a fost, oarecum, pecetluită încă de la pauză, pentru că alb-albaştrii au jucat extrem de bine în primele 30 de minute şi şi-au asigurat un avantaj consistent. În partea secundă, jocul s-a echilibrat, oltenii relaxându-se şi neforţând până la final

Universitatea Craiova: Iovănescu (4), Pătru (2), Matei (4), Păun, Ciobanu (3), Ianaşi (5), Gheorghiţă, Budoiu (5), Ruşeanu (3), Bouroş, Micu (5), Guşatu (4), Andrei Păun (2), Coadălată (1). Antrenor: Cătălin Popescu.

Pentru alb-albaştri va urma o a treia deplasare consecutivă în doar 7 zile. De această dată, în weekend, trupa lui Popescu va avea meci tare la Sânnicolau.

Citeşte şi: În Bănie ne plac surprizele! SCM Craiova a jucat perfect și a învins Buzăul