6.7 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalFlorin Drăgan: „Băieții au făcut un joc tactic foarte bun“

Florin Drăgan: „Băieții au făcut un joc tactic foarte bun“

FCU Craiova s-a impus lejer în fața „lanternei“ CS Mioveni, scor 3-0. La flash-interviul de după meci nu s-a prezentat antrenorul principal Nicolo Napoli, ci secundul acestuia, Florin Drăgan. Acesta i-a lăudat pe jucători și speră ca echipa să mențină ritmul ridicat și după pauză.

Băieții au făcut un joc tactic foarte bun. Ne așteptam, asta ne-am dorit. Ne-am dorit să ducem cel puțin un meci egal la pauză și să forțăm în repriza a doua. Dragoș Albu este un jucător extraordinar. Mă bucur că e din nou convocat la națională. O merită din plin. Avem un lot numeros și valoros“, a spus Florin Drăgan, la Digi Sport.

„Ne dorim să ne pregătim bine în pauza care urmează și apoi să continuăm să câștigăm, să adunăm puncte și să terminăm play-out-ul pe primul loc. Locul nostru este sus. Până la Cupă mai avem. Sperăm să câștigăm cu Petrolul“, a mai spus Florin Drăgan.