24.5 C
Știri de ultima orăSportFotbalHermannstadt – FCU 1-0 | Băieții lui Napoli s-au bătut singuri

Hermannstadt – FCU 1-0 | Băieții lui Napoli s-au bătut singuri

FCU Craiova nu a contabilizat niciun punct din deplasarea din Ardeal, după ce a pierdut la limită, scor 0-1, disputa cu AFC Hermannstadt. Partida a contat pentru etapa 30, ultima din campionatul regular din Superliga.

În prima repriză ambele echipe și-au trecut în cont câte o bară. Sibiul prin Gabi Iancu (’7), FCU prin Bahassa (’42). Oltenii au mai nimerit o data bara ardelenilor în minutul 61, prin Piccolomo.

Sibienii au deschis scorul în urma unui autogol. Silviu Balaure a centrat puternic de pe stânga în careul mic, iar Dani Hernriques a reluat cu capul imparabil în propria poartă (’69, 1-0).

Hermannstadt: Letica – Butean (’26, Medina), Bejan, Stoica, Opruț – Biceanu (’86, Isaah), Mino – Balaure (’86, Petrescu), G. Iancu (’73, Limaj), C. Popescu – Paraschiv (’86, Babic). Antrenor: Marius Măldărășanu.

FCU: Gurău – Negru (’87, Blănuță), Duarte, Henriques, Mascarenhas – D. Albu (’87, Zanfir), Achim (’72, Bauza) – Baeten (’40, Piccolomo), Bahassa, Ganea (’72, Sidibe) – Chițu. Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonașe galbene: Opruț ’35, Iancu ’70 / –
A arbitrat: Adrian Cojocaru.