10.3 C
Știri de ultima orăSportFotbalAmical | CSM Slatina a câştigat clar în faţa Petrolului Potcoava

Amical | CSM Slatina a câştigat clar în faţa Petrolului Potcoava

CSM Slatina s-a impus cu 3-1 în partida amicală susţinută astăzi, pe terenul sintetic din cadrul Complexului „1 Mai”, în faţa divizionarei C Petrolul Potcoava. Toate golurlie au fost marcate în primele 45 de minute. Slătinenii au marcat prin Palade (’11), Andrei Traşcu (’19) şi Luis Niţu (’29 – penalti). Oaspeţii au redus din handicap în minutul 31, prin Adrian Vlad, dintr-o lovitură de la unsprezece metri.

Tehnicianul formaţiei CSM Slatina, Daniel Oprescu, a început meciul cu următorul unsprezece: Silveanu – Abel Stan, Smirnov, Manea, Alexandru Dinu – Marian Şerban, Traşcu – Marian Danciu, David Oprescu, Luis Niţu – Palade. Din minutul 70, echipa de pe malul Oltului a arătat astfel: Pop – Mitran, Gherghe, Sălcianu, Pisăru – Dorin Toma, Anghelina – Leaţă, Ciocâlteu, Constantin Radu – Plokhotnyuk.

CSM Slatina a susţinut până acum şapte jocuri de verificare. Iată rezultatele înregistrate: 3-0 cu Minerul Costeşti, 0-5 cu Universitatea Craiova, 2-0 cu Cetatea Turnu Măgurele, 3-1 cu Sporting Roșiori, 0-0 cu Progresul Spartac, 1-1 cu CSA Steaua şi 3-1 cu Petrolul Potcoava.

Ultimul test din această perioadă de pregătire este programat sâmbătă, 18 februarie, la Slatina, cu CSC Şelimbăr.

Citeşte şi: Pavel Badea: „O victorie ar însemna o confirmare a valorii grupului“ (VIDEO)