17 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalFC Botoșani - FCU 1-0 | Meci încâlcit, reușite puține. Punctele au rămas în Moldova

FC Botoșani – FCU 1-0 | Meci încâlcit, reușite puține. Punctele au rămas în Moldova

FCU Craiova nu a cunoscut victoria nici în etapa a 14-a din Liga 1. Condusă de la margine de Paul Răducan și Florin Drăgan, echipa patronată de familia Mititelu a pierdut, scor 0-1, pe terenul formației FC Botoșani.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Sekou Kamara, care l-a „pierdut“ pe Enache pe drum și a șutat imparabil, de la 7 metri (’90+2).

Statistică oferită de flashscore.ro

FC Botoșani: Pop – Patache, Dican, Boli, Țigănașu – Zabou (’46, Shahaf), Ivanov (’75, Mussis), Sylla – Criciuma (’74, Petkovski), M. Al. Roman (’80, Camara), Dragu (’87, M. Roman). Antrenor: Mihai Teja.

FCU: R. Popa – Negru (’58, Bahassa), Duarte, Papadopoulos (’80, Paramatti), Huyghebaert – Asamoah, V. Achim – Enache, Bauza, Van Durmen – Ganea (’70, Ibrahim). Antrenor: Paul Răducan.

Cartonașe galbene: Camara ’90+2 / Negru ‘7, Ganea ’65, Achim ’73.

Au arbitrat: Cătălin Popa – George Neacșu, Marius Badea; Florin Andrei.
VAR: Sorin Costreie, Adrian Vornicu.
Observatori: Marian Salomir (CCA), Cătălin Popa (LPF).

„Din păcate, acesta este fotbalul. Am făcut o primă repriză bună, am avut o circulație bună a balonului, dar în repriza a doua au început ei mai bine. A produs un fotbal bun, dar ne-a lipsit ceva în ultimii 30 de metri. Aveam nevoie de ceva special, un jucător să vină și să facă ceva. Nu pot să zic că am avut ocazii, doar ceva situații. Felicitări celor de la Botoșani, mergem înainte“, a explicat secundul echipei FCU, Florin Drăgan.