14.2 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalJuniori | CS Viitorul Iulius Confas Craiova, locul 3 la Straja cu grupa de 2010

Juniori | CS Viitorul Iulius Confas Craiova, locul 3 la Straja cu grupa de 2010

Echipa de juniori născuţi în anul 2010 a clubului CS Viitorul Iulius Confas Craiova a obţinut locul 3 la „Cupa Straja Lupeni“, desfăşurată în weekendul trecut, competiţie la startul căreia s-au aflat 12 formaţii. Elevii lui Adrian Popa au început meciurile din grupă cu un duş rece, 0-9 cu Panduraşul Târgu Jiu. Apoi au câştigat cu 2-0 disputa cu ACS Sorii Junior’s Lupeni şi 2-0 cu Jiul Rovinari, dar au beneficiat şi de neprezentarea unei echipe. În finala mică, gruparea din Bănie s-a impus cu 3-0 în faţa formaţiei Academic Lion. Locul 1 a fost câştigat de Panduraşul.

Vezi ce a declarat antrenorul Adrian Popa la revenirea în Craiova!

Lotul echipei CS Viitorul Iulius Confas Craiova i-a cuprins pe următorii: Claudiu Uliu, Mihai Gherghe, Eduard Niţoi, Nikolas Duţu, Robert Adam, Ianis Gheonea, Tavi Neagu, Marius Budişteanu, Cosmin Suliman, Rareş Nicu, Marius Surugiu, David Sîrbu, Stephano Burtea, Eduard Tîrziu, Nicuşor Prunes, Cristian Popa, Liviu Alboiu, Daniele Jalia, Fabian Oprea, Ştefan Degeratu, Darius Steomleagă, Raul Constantin, David Ciortan, Alexandru Bumbucea, Toni Beşliu, Răzvan Golfin, Alin Roşiu.

Citeşte şi: Juniorii Universităţii Craiova au intrat în „focuri“