16.2 C
vineri, 10 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalFCSB – Chindia 3-2 / Băieții lui Săndoi, la un pas de un rezultat mare

FCSB – Chindia 3-2 / Băieții lui Săndoi, la un pas de un rezultat mare

Chindia Târgoviște a fost la un pas de a obține un rezultat mare pe Arena Națională, în fața FCSB-ului, în disputa de duminică seară, din etapa 26 a Ligii 1.

Dâmbovițenii au făcut o primă repriză excelentă, dar nu au știut să gestioneze avantajul de două goluri, reușite în prima repriză de Daniel Popa (’15) și Butean (’21).

Imediat după pauză, FCSB a atacat continuu și a marcat prin Darius Olaru (’47) și Valentin Gheorghe (’67, ’77).

De menționat faptul că în prelungiri arbitrul Andrei Florin Chivulete a anulat un gol al Chindiei, reușit de Pițian, pe motiv de offside, reluările de la tv indicând că decizia a fost eronată.

FCSB: Vlad – Ov. Popescu, Vinicius, Cristea, Radunovic (’46, S. Șerban) – Olaru, Edjouma (’85, Oaidă), Tănase – Cordea (’46, V. Gheorghe), Dumiter (’49, Keșeru), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea.

Chindia: Căbuz – Căpușă, Iacob, Pițian, Ioniță (’85, A. Șerban) – Butean (’75, Chunchukov), Passaglia (’87, Corbu), Dulca, Sila (’84, Cantave) – Popadiuc, Popa. Antrenor: Emil Săndoi.

Cartonașe galbene: Cristea ’14 / Popadiuc ’73, Corbu ’90, Popa 90+4.

A arbitrat: Andrei Chivulete.