25.5 C
marți, 21 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAndrei Ivan: „Suntem o familie și trebuie să trecem peste această perioadă“

Andrei Ivan: „Suntem o familie și trebuie să trecem peste această perioadă“

Atacantul formaţiei Universitatea Craiova, Andrei Ivan, a vorbit despre pasa proastă pe care o traversează echipa sa de şase etape. El a admis că meciul cu UTA, încheiat 0-0, nu a fost prea bun, dar consideră că Ştiinţa nu este în criză.

„A fost un meci foarte greu. Am avut în prima repriză niște ocazii să marcăm, n-a fost să fie. În a doua repriză, ne-au dominat cei de la UTA. Nu știu ce s-a întâmplat. Trebuie să fim uniți, suntem o familie și trebuie să trecem peste această perioadă. Avem un meci la Mediaș și trebuie să câștigăm. Nu este criză la Craiova! Am avut trei înfrângeri, trei egaluri și acum sper să vină trei victorii. Nu ne mai gândim la titlu. În primul rând, trebuie să intrăm în play-off și după aia vom vedea ce va fi acolo. Știu ce se întâmplă la Craiova, sunt aici de aproape opt ani. Vom vedea ce va fi în iarnă și o să ne pregătim. Obiectivele sunt Cupa și locul doi“, a spus Andrei Ivan.

Citeşte şi: „U“ Craiova – UTA 0-0 / Paul Papp: „Adevărul este că am jucat foarte prost“