-1.7 C
Craiova
joi, 20 ianuarie, 2022
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 3 / CCA a stabilit brigăzile meciurilor de sâmbătă. Vezi cine le arbitrează pe Craiova II şi Filiaşi!

Liga 3 / CCA a stabilit brigăzile meciurilor de sâmbătă. Vezi cine le arbitrează pe Craiova II şi Filiaşi!

Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA) a anunţat brigăzile care vor oficia partidele de sâmbătă, 30 octombrie, din cadrul etapei a 10-a.

Astfel, disputa Minerul Costeşti – Universitatea II Craiova va fi condusă de la centru de Marius Naidin (Piteşti). Acesta va fi ajutat la cele două linii de Ciprian Bratoi şi Alin Soare (ambii din Turnu Măgurele). Observatori au fost desemnaţi Emanoil Popescu (Târgu Jiu), respectiv Luis Moisescu (Severin).

Pe stadionul „Orăşenesc“ din Filiaşi, care va găzdui confruntarea dintre CSO şi Viitorul Dăeşti, dreptatea va fi împărţită de centralul Mihai Amorăriței (Câmpina) şi Ştefan Dumitrache (Palanca) şi Bianca Florea (Ploieşti). Observatori vor fi Ioan Rădulescu (Târgu Jiu) şi Marius Nicoară (Băile Herculane).

Liga 3 – seria 6, etapa 10:

Vineri, 29 octombrie:
CSM Alexandria – Vediţa Coloneşti 3-0 (Ed. Sârbu ’14, Iakabfi ’40, Neagu ’42)
CSM Slatina – Flacăra Horezu 1-0 (Doman ’10)
Sâmbătă, 30 octombrie – ora 15.00:
Sporting Roşiori – Petrolul Potcoava
CSO Filiaşi – Viitorul Dăeşti
Minerul Costeşti – Universitatea II Craiova

Clasament:
1.Dăeşti 22 puncte (golaveraj 16-4)
2.Slatina 21 (18-7)
3.Coloneşti 16 (13-15)
4.Alexandria 14 (9-10)
5.Roşiori 13 (15-12)
6.Horezu 11 (8-15)
7.Craiova II 10 (13-8)
8.Filiaşi 10 (12-10)
9.Potcoava 8 (10-15)
10.Costeşti 4 (7-25)

Liga 3 – seria 7, etapa 10:

Vineri, 29 octombrie:
CSM Deva – Voinţa Lupac 0-0
Progresul Ezeriş – Gilortul Târgu Cărbuneşti 2-2 (Giurică ’52, ’72 / Săulescu ’43, ’81)
Viitorul Pandurii II Târgu Jiu – Pandurii Târgu Jiu 1-1
CSM Reșița – Armata Aurul Brad 4-0 (Aboubakar ‘6, ’13, ’57, Ndiaye ’70)
Sâmbătă, 30 octombrie – ora 15.00:
Jiul Petroşani – Viitorul Şimian

Clasament:
1.Reșița 28 puncte (golaveraj 26-4)
2.Deva 22 (15-6)
3.Pandurii 20 (18-6)
4.Lupac 18 (18-12)
5.Ezeriş 11 (11-18)
6.Şimian 9 (14-15)
7.Cărbuneşti 9 (13-22)
8.Viitorul Pandurii II 9 (7-18)
9.Petroşani 8 (7-12)
10.Brad 1 (4-20)

Citeşte şi: Liga 3 / Mario Găman, cu sufletul împărţit între Pandurii şi CSO Filiaşi

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Inamicii imunităţii (I): Stresul ne doboară, mişcarea ne face...

Corpul omenesc este un mecanism uimitor, care nu încetează...

ȘTIRI GdS