17 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalParma continuă perioada „neagră“ în Serie A. Mihăilă a jucat doar 15 minute

Parma continuă perioada „neagră“ în Serie A. Mihăilă a jucat doar 15 minute

Parma nu reuşeşte să depășească perioada slabă prin care trece în ultimul timp şi a înregistrat, în această după masă, un nou eşec, cel de-al cincilea consecutiv. De data aceasta, formaţia la care evoluează Vali Mihăilă a cedat pe propriul teren, în faţa lui Lazio, scor 0-2.

Olteanul Vali Mihăilă a intrat pe teren în minutul 75 al partidei, la scorul de 2-0, și a avut câteva acțiuni periculoase. Din păcate, acesta nu a reușit să și schimbe scorul de pe tabelă.

Cele două goluri ale lui Lazio au fost reușite în partea a doua a meciului, de către Alberto (55) și Caicedo (67).

Parma: Sepe – Busi, Alves, Osorio (46, Rici), Valenti (34, Balogh) – Brugman (63, Inglese) – Kurtic, Hernani, Sohm (75, Mihăilă), Gervinho – Cornelius. Antrenor: Aversa.

Lazio: Reina – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Lazzari (84, Patric), Milinkovic-Savic, Lucas Leiva (71, Cataldi), Alberto (64, Akpa Akpro), Marusic (84, Anderson) – Caicedo (71, Pereira), Immobile. Antrenor: Inzaghi.

Serie A, etapa 17

Sâmbătă, 9 ianuarie: Genoa – Bologna 2-0, Benevento – Atalanta 1-4, AC Milan – AC Torino 2-0.
Duminică, 10 ianuarie: AS Roma – Inter 2-2; Parma – Lazio 0-2, Udinese – Napoli 1-2, Verona – Crotone 2-0; ora 19.00: Fiorentina – Cagliari; ora 21.45: Juventus – Sassuolo.
Luni, 11 ianuarie – ora 21.45: Spezia – Sampdoria.