20.9 C
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalCupa Româniai / FRF a anunţat programul meciurilor din „16“-imile de finală

Cupa Româniai / FRF a anunţat programul meciurilor din „16“-imile de finală

În perioada 27-30 noiembrie 2020 sunt programate partidele din șaisprezecimile Cupei României, ediția 2020-2021, fază în care intră în competiție și cluburile din Liga 1. FRF a anunţat astăzi programul jocurilor, stabilit şi în funcţie de dorinţa televiziunilor.

SCM Gloria Buzău – FCSB, ora 20:45 | TV

*Partidele care au în dreptul lor ”TV” vor fi transmise în direct la Digi, Look și Telekom.

Jocurile din şaisprezecimile, optimile şi sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă. Partidele se vor desfăşura în conformitate cu prevederile articolului 30 din ROAF, “Organizarea şi programarea Cupei României”. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

Citeşte şi: Liga 3 / CSO Filiaşi a zdrobit-o pe Petrolul Potcoava şi s-a distanţat de urmăritoare