5.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalTurnu Măgurele și Argeș au remizat fără gol în primul meci din play-off-ul Ligii a 2-a

Turnu Măgurele și Argeș s-au anihilat reciproc în primul meci oficial din play-off-ul Ligii a 2-a. Cele două formații au încheiat la egalitate, scor 0-0, la capătul unui meci destul de echilibrat, chiar dacă oaspeții au evoluat cu un om în minus aproape o repriză întreagă. Panait a fost eliminat în minutul 48.

Dacă în primele 45 de minute jocul a fost destul de anost, fără prea multe faze de poartă, Turris a dominat repriza secundă, dar nu a reușit să treacă de apărarea piteștenilor și, în special, de portarul Ducan.

Turris Oltul: Duțu – Călințaru, Ispas, Ct. Pîrvulescu, Mitrea – Cioinac – Haită, Sil. Pană (cpt.), Serediuc (Cr. Ciobanu 52′) – Ad. Voicu, Alb. Voinea (Negruț 74′). Antrenor: Erik Lincar.

Campionii FC Argeș: Ducan – Tofan, Mih. Leca, Deslandes, Șerbănică – Andr. Panait, Prepeliță (cpt.)(Turda 81′) – Matiș (Mirică 81′), N. Popescu (I. Șerban 51′), Blejdea (I. Năstăsie 62′) – Buhăescu (Alin Popa 81′). Antrenor: Ionuț Badea.

În urma acestui rezultat, Turnu Măgurele urcă pe locul secund, cu 21 de puncte, în timp de FC Argeș are 20 de puncte și avansează două poziții, până pe 4.