12.3 C
Știri de ultima orăSportFotbalCupa României / Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei României

Cupa României / Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei României

Dinamo Bucureşti s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins-o pe Academica Clinceni cu scorul de 1-0 (0-0), marţi seara, pe stadionul din Şoseaua Ştefan cel Mare, în primul sfert de finală al competiţiei.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 84. Valentin Lazăr a executat un corner, Ricardo Grigore a recentrat, iar Deian Sorescu a reluat în plasă din voleu.

Academica o învinsese pe Dinamo vineri, cu 1-0, chiar în Şoseaua Ştefan cel Mare, în play-out.

Au arbitrat: Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu (toţi din Bucureşti); Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)

Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) – CCA, Octavian Goga (Braşov) – FRF.

Programul celorlate meciuri din sferturi:

Miercuri, 4 martie
FC Petrolul Ploiești – Sepsi OSK Sf. Gheorghe (stadion ”Ilie Oană”, ora 17:30);
Politehnica Iași – Universitatea Craiova (stadion ”Emil Alexandrescu”, ora 20:30).