Acasă Sport Fotbal Programe, clasamente, rezultate (13-16 septembrie)

Programe, clasamente, rezultate (13-16 septembrie)

-

Liga I, etapa 9

Vineri, 13 septembrie: Academica Clinceni – Astra Giurgiu 1-1, CFR Cluj – FC Voluntari 5-0.
Sâmbătă , 14 septembrie: Chindia Târgoviște – Sepsi Sf. Gheorghe 0-0, Dinamo București – FC Botoșani 1-1.
Duminică, 15 septembrie: Poli Iași – FC Hermannstadt 0-0, Universitatea Craiova – FCSB 0-1.
Luni , 16 septembrie: FC Viitorul – Gaz Metan Mediaș 4-1.

Clasament:

…….

Liga a II-a, etapa 7

Sâmbătă, 14 septembrie: CSM Reșița – Turris Turnu Măgurele 1-1, Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna 0-0, Gloria Buzău – Daco-Getica Bucureşti 2-0, Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu 0-1, Csikszereda Miercurea Ciuc – Ripensia Timișoara 2-2, Dunărea Călăraşi – Universitatea Cluj 3-2, ASU Poli Timișoara – Farul Constanța 0-0.
Duminică, 15 septembrie: UTA Arad – CS Mioveni 1-1, FC Argeş – FC Rapid 0-2.
Luni, 16 septembrie – ora 18.00: Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov.

Clasament:

……

Liga a III-a, seria 3 – etapa 4:


Vineri, 13 septembrie: Astra II – Flacăra Moreni 0-1, CSM Alexandria – CSM Slatina 2-0.
Sâmbătă, 14 septembrie: Progresul Spartac – Unirea Bascov 1-1, Olimpic Cetate Râşnov – CS Baloteşti 2-0, Sporting Roşiori – Universitatea II Craiova 0-3, Tractorul Cetate – FC Voluntari II 5-2, Municipal Braşov – Vediţa Coloneşti 2-2, FC Pucioasa – CS Blejoi 2-0.


Clasament:

……

Liga a III-a, seria 4 – etapa 4:

Vineri, 13 septembrie: Cetate Deva – Naţional Sebiş 1-3.
Sâmbătă, 14 septembrie: ACS Poli Timişoara – FCU Craiova 0-5, Flacăra Horezu – CSO Filiaşi 3-1, CS Hunedoara – Gilortul Târgu Cărbuneşti 2-0, Gloria Lunca-Teuz Cermei – Şoimii Lipova 1-1, Crişul Chişineu Criş – Viitorul Dăeşti 3-1, Fortuna Becicherecu Mic – Ghiroda şi Giarmata Vii 2-1, Progresul Pecica – CSC Dumbrăvița 1-1.

Clasament:

Created with GIMP

……

Liga a IV-a Dolj Mass – etapa 4


Sâmbătă, 14 septembrie: CS Cârcea – UT Dăbuleni 7-1, Jiul Podari – Flacăra Moţăţei 10-1, Dunărea Calafat – Danubius Bechet 0-8, Recolta Ostroveni – Progresul Cerăt 2-2.
Duminica, 15 septembrie: Victoria Pleniţa – Unirea Amărăştii de Jos 1-0, Viitorul Măceşu de Sus – ACS Desa 0-2, Tractorul II Cetate – Metropolitan Işalniţa 2-4, Tineretul Poiana Mare – Progresul Segarcea 1-1.

Clasament:

ȘTIRI VIDEO GdS

Kovesi, confirmată de Consiliul UE ca procuror şef european

Consiliul Uniunii Europene a confirmat luni numirea procurorului român Laura Codruţa Kovesi în funcţia de procuror-şef european. Această numire trebuie să fie...