8.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportLupte / Sportivii de la LPS Petrache Trişcu au încântat la Reşiţa

Lupte / Sportivii de la LPS Petrache Trişcu au încântat la Reşiţa

La finele săptămânii trecute, la Reşiţa, s-a desfăşurat Campionatul Naţional Individual Şcolar la lupte. Competiţia a fost abordată şi de către secţia de lupte a LPF „Petrache Trişcu“, iar delegaţia craioveană a avut rezultate notabile, aşa cum ne-a obişnuit.

Astfel, Sorin Lăzărică şi Rebecca Bărăga, sportivi pregătiţi de profesorul-antrenor Valentin Boboşca, şi-au adjudecat primul loc la categoriile 45 kg, respectiv 57 kg. De asemenea, Ileana Mihai şi Daniel Cocoşilă s-au clasat pe locul 5 la categoriile 60 kg şi 71 kg.

Rezultate notabile au obţinut şi Alice Bora şi Adelina Mihalcea. Aceste luptătoare sunt antrenate de profesorii Aurel şi Marius Cimpoeru. Alice s-a clasat pe locul întâi la categoria 46 kg, în timp ce Adelina a încheiat competiţia pe trei, la categoria 73 kg.

Citeşte şi: Laura Paar, campioană în proba de dublu de la Lyon