5.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 1 / FC Voluntari a întors meciul cu Dinamo. „Câinii“ și-au cam luat adio de la play-off

Formaţia Dinamo a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, de FC Voluntari, într-un meci al etapei 24 din Ligii I.

„Câinii“ au deschis scorul prin Sorescu (’38). Pentru FC Voluntari au înscris Ţîră ’76 şi Tudorie ’81.

De menționat că în minutul 72, Dinamo a rămas în inferioritate numerică, Lukas Skovajsa fiind elminat.

Pe finalul jocului, în minutul 90+4, a fost elminat de la gazde tehnicianul Mihai Teja.

FC Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, Achim, Kocic – Gorobsov (’78, Tudorie), Pablo de Lucas – Căpăţînă, Eric, Ion Gheorghe (’56, Sanoh) – Simonovski (’71, Ţîră). Antrenor: Mihai Teja.

Dinamo: Piscitelli – Kostrna, M. Popescu, Grigore, Skovajsa – Mrzljak, Răuţă (’82, Popa) – Mihaiu, Fabbrini, Sorescu – Perovic. Antenor: Dusan Uhrin.

Cartonaşe galbene: Eric ’87, Ţîră ‘90+4 / Skovajsa ’65, ’72, Popescu ’87.

Cartonaş roşu: Skovajsa ’72.

Au arbitrat: Adrian Viorel Cojocaru – Ciprian Florin Danşa, Marius Nicoară – Lucian Rusandu.

Observatori: Iosif Olah, Bogdan Buhuş.