20.6 C
Acasă Featured Fotbal / Exclusiv: „Satelitul“ Universității a debutat cu victorie în amicale

Fotbal / Exclusiv: „Satelitul“ Universității a debutat cu victorie în amicale

0

Echipa secundă a Universității Craiova a susținut astăzi primul joc amical al verii. Elevii lui Adrian Iencsi și Ionuț Stancu s-au impus în fața formației CS Cârcea, deținătoarea Cupei României – Dolj, cu 2-0, ambele goluri fiin marcate în minutele de prelungiri.

Prima reușită i-a aparținut lui Florin Ispas, care a reluat cu capul de la 8 metri o centrare venită dintr-un corner de pe partea stângă (’45+1).

Cel care a stabilit rezultatul final a fost Alex Chivu, cu un șut din marginea careului mic, după o incursiune și un assist al lui Robert Petre (’90+2).

Universitatea II Craiova, prima repriză: Preduț – Sîrbu, Mitran, Ispas, Juncu – Țegle, I. Popescu, Bîrzan – R. Trancă, Pascu, Trașcă.

Universitatea II Craiova, repriza a doua: Poenaru – Olteanu, Ion, Piciu, Lorenzo Acka – Țoiu, Enache, Danciu – Petre, Nițu, Frăsineanu. Au mai intrat: Al. Baciu, Al. Chivu.

CS Cârcea: Iovănescu – Preoteasa, I. Trancă, V. Dicu. Georgescu – Bălă, G. Barbu – Vizantie, Nuță, I. Stancu – C. Sîrmon. Au mai intrat: Alămiță, Costea, Rodeanu. Antrenor: Alex Dicu.

Au arbitrat: Alina Peșu – Cosmin Andrei, Cătălin Niță.

Pentru Universitatea II Craiova urmează un test împotriva celor de la ACS Energeticianul, sâmbătă, 27 iulie, pe stadionul „Extensiv“.

La rândul său, CS Cârcea, formație care se gândește la câștigarea campionatului în Liga a IV-a Dolj, va susține următorul est la mijlocul săptămânii viitoare cu Bratovoiești (Liga a V-a). Un alt test, cese va disputa tot la Cârcea, va avea loc sâmbătă, 27 iulie, cu CSO Filiași.