8.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportN-am învins dar nici n-am pierdut

N-am învins dar nici n-am pierdut

CS Universitatea Craiova a remizat, ieri, scor 1-1, pe teren propriu, cu formaţia Concodia Chiajna, în etapa a 11-a din Liga 1. „Alb-albaştrii” s-au văzut conduşi încă din minutul 3. Atunci oaspeții au deschis scorul prin Wellington, care a transformat o lovitură de la 11 metri dictată după un henț al lui Varga. Universitatea Craiova a reușit să evite înfrângerea în ultimul minut regulamentar de joc, când Ferfelea a marcat, tot dintr-un penalti obţinut de Nuno Rocha .
A fost al şaselea meci la rând fără înfrângere pentru cuplul de antrenori Emil Săndoi-Sorin Cârţu. Acesta din urmă regretă că „alb-albaştrii” nu au egalat mai repede.
În urma remizei cu Chiajna, gruparea de pe „Ion Oblemenco” ocupă locul al 9-lea în clasament. CS Universitatea Craiova va disputa următorul meci vineri, la Braşov, în etapa a 12-a a campionatului.