20.6 C
Știri de ultima orăSportPodărenii au surclasat CSS-ul

Podărenii au surclasat CSS-ul

Divizionara C ACS Podari s-a impus categoric, scor 7-1 (2-0), în amicalul disputat sâmbătă dimineață, pe teren propriu, cu juniorii republicani A de la CSS Craiova. În prima repriză au marcat Dicu și Mohora, iar după pauză au punctat Răduț (2), Dorin Preda, Crângoiu și Segărceanu. Golul de „onoare” al oaspeților a fost reușit de Onică.

ACS Podari: Nedelcovici – Orban, Pitulice, Duicu, Boerică – M. Stoica, Segărceanu, An. Ionescu, Luncan – Dicu, Mohora. Au mai intrat: Mecea – Ed. Dina, Cr. Preda, Crângoiu, Murgan, Răduț, D. Preda, Cr. Niculescu. Antrenor: Victor Naicu.
CSS Craiova: Iovănescu (30, Puțoi; 30, Militaru) – Iliescu, Răscrăcea, Colareza, Bozgan – Păușescu, Sârmon, Papa – Borneci, Badea, Borhot. Au mai intrat: Botea, Voinea, Colareza, Dumitrana – Sârmon, Surdu, Raicea – Iovan, Burlan, Onică. Antrenor: Alin Staicu.
Pentru ACS Podari urmează miercuri, de la ora 10.30, pe teren propriu, un nou joc amical, adversarii lui Dorin Preda și compania fiind echipa a doua a CS Universitatea Craiova.
În ceea ce privește juniorii A de la CSS, aceștia vor susține joi următorul test, de la ora 10.30, pe stadionul „Tineretului”, vor întâlni republicanii A de la CSJ Știința U Craiova.