17.5 C
Știri de ultima orăSportFotbal - Falub acuză arbitrajul din meciul cu CSU

Fotbal – Falub acuză arbitrajul din meciul cu CSU

Antrenorul echipei ASA Târgu Mureş, Adrian Falub, s-a arătat nemulţumit de rezultatul înregistrat în partida cu CS Universitatea Craiova, scor 0-2.
„Am pierdut un meci, care a avut două reprize distincte. Prima parte a fost dominată de noi în toată partea ei şi din punct de vedere tactic şi al posesiei. Ne-am creat ocazii de gol, însă am primit un gol stupid, dintr-un aut am făcut un penalti. Într-un astfel de meci nu ai voie să primeşti un asemenea gol dacă vrei să iei punct sau puncte. Dacă CSU a primit o lovitură de la 11 metri, noi am avut în prima repriză o situaţie destul de clară de penalti, şi în repriza a doua una foarte clară, din ce am văzut eu. Poate greşesc şi a avut domnul Haţegan dreptate. Ca un paradox: acasă cu Vâlcea şi aici ne-am creat peste 20 de ocazii de gol şi nu am reuşit să dăm unul. În situaţia asta este foarte greu să obţii puncte mai ales la Craiova. Mergem mai departe, ne trebuie obligatoriu trei puncte cu Bistriţa acasă şi suntem promovaţi. Trebuie să vedem partea pozitivă şi ne concentrăm atenţia asupra meciului de acasă cu Bistriţa. Au fost meciuri frumoase şi la Târgu Mureş şi aici. Noi am dat multe goluri acolo, dar dup ăacel meci atacanţii noştri n-au mai reuşit să marcheze”, a afirmat Adrian Falub, la finalul partidei de pe stadionul „Ion Oblemenco”.