15.6 C
luni, 13 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal: CSM Vâlcea-Békéscsaba, scor 2-1, în joc de verificare

Fotbal: CSM Vâlcea-Békéscsaba, scor 2-1, în joc de verificare

Divizionara secundă CSM Vâlcea a trecut, în această seară, de Békéscsaba 1912 Előre (Liga a II-a din Ungaria), în ultimul meci amical desfăşurat în cantonamentul de la Gyula (Ungaria). Vâlcenii au revenit pe tabela de marcaj după ce au fost conduşi cu 1-0 la pauză şi s-au impus datorită golurilor reuşite de Cătălin Pârvulescu şi de Andrei Creţu. În prima repriză, antrenorul Claudiu Niculescu a trimis în teren echipa: Matache – Deaconescu, Pârvulescu, I. Stoica, M. Briceag – L. Todea, M. Cârstoiu – Ad. Popa, C. Tănasă, D. Iancu – Christian N’Kongue. În partea secundă au mai jucat Andrei Popescu, Nwabueze, Ed. Stoica, Ov. Popescu, B. Geantă, Ad. Codin, Andrei Creţu, Ad. Lupu. Astfel, CSM Vâlcea a încheiat stagiul de pregătire din Ungaria, înregistrând două victorii (2-1 cu Kecskemeti şi 2-1 cu Békéscsaba), un egal (1-1 cu FC Bihor) şi un eşec (0-1 cu Szeged).

Editor: Mariana Butnariu