20.6 C
Știri de ultima orăSportFCU s-a impus la limită cu Atletic Bradu

FCU s-a impus la limită cu Atletic Bradu

Echipa FC Universitatea Craiova a trecut ieri după-amiază, cu scorul de 1-0, de Atletic Bradu, din Argeş, într-un joc amical desfăşurat pe terenul sintetic din Bradu. Unicul gol al partidei a fost reuşit de mijlocaşul Cornel Frăsineanu, în minutul 60, care a înscris din lovitură de la 11 metri. Meciul a fost dominat de alb-albaştri, care au avut şi alte ocazii de a înscrie, în special prin Vasile Gheorghe, Stoianof şi Căle. Alin Liţu a părăsit terenul accidentat şi a jucat mai puţin de zece minute, iar portarul Cosmin Vâtcă a răcit şi nu a evoluat în partida de ieri. Antrenorul Nicolo Napoli a început meciul în formula: Hotoboc – Cristea, Tătaru, D. Bălan, Acka – Vasile Gheorghe, Mârzeanu, Săceanu, Ripoli – Stoianof, Goge. Au mai intrat An. Preda, Cruceru, Bălaşa, Rioşeanu, Buşu, Frăsineanu, Sergiu Popescu, Roman, N. Nicolae, Liţu, R. Căle, Mititelu Jr. şi Ciocârlă. Următorul joc de verificare al FCU va fi sâmbătă, la Motru, cu Minerul.