19.4 C
marți, 7 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal – Pandurii Târgu Jiu – FC Zestafoni, scor 1-0, într-un joc amical

Fotbal – Pandurii Târgu Jiu – FC Zestafoni, scor 1-0, într-un joc amical

Pandurii Târgu Jiu a susţinut în această seară primul joc amical din cel de-al doilea stagiu de pregătire din Antalya. Vicecampioana României s-a impus la limită, scor 1-0, în faţa formaţiei FC Zestafoni (locul 7 în Georgia), graţie golului marcat de Alex dos Santos în minutul 40, dintr-un penalti.

Antrenorul Cristi Pustai a mizat pe următorul unsprezece: Mingote – Unguruşan, Erico, Christou, Sipoto Bohale – Elton – Paulinho, Alex dos Santos, Distefano, Nicoară – Shamsin. În repriza a doua s-a folosit următoarea formulă: Stanca – Unguruşan (’60, Elton; ’75, Alex dos Santos), Mamele, Doru Bratu, Momcilovic – Anton, Breeveld, Buleică, Nistor, Ciucur – Bud.

Oltenii vor mai întâlni în cadrul cantonamentului de la Lara formaţiile FK Mlada Boleslav (locul 5 în Cehia, 6 februarie), Şahtior Doneţk (locul 1 în Ucraina, 9 februarie), FK Vardar Skopje (locul cinci în Macedonia, 11 februarie) şi Chernomorets Odessa (locul doi în Ucraina, 13 februarie).

Altfel, un jucător de la Pandurii a ajuns astăzi la un spital din Antalya, după ce i-a venit rău în timpul antrenamentului de dimineaţă, informează pandurul.ro. Este vorba de fundaşul Marian Pleaşcă, acesta fiind trimis în ţară, pentru investigaţii suplimentare.