5.3 C
Știri de ultima orăSportFără set câştigat la Zalău

Fără set câştigat la Zalău

Echipa masculină de volei SCM-U Craiova a suferit, duminică, primul eşec cu 3-0 (25-18, 25-23, 25-21), pe terenul campioanei Remat Zalău. Meciul s-a încheiat într-un mod rar întâlnit în campionat. În setul trei, la scorul de 24-21 pentru zălăuani, echipa olteană a primit cartonaş galben pentru proteste şi implicit gazdele au primit un punct. „Din păcate, am făcut un joc slab, iar Zalăul a jucat foarte bine, s-a mobilizat foarte bine şi merită felicitări pentru acest lucru. Noi nu ne-am ridicat la nivelul aşteptărilor. Rămâne să fac o analiză foarte amănunţită, fiindcă sunt multe lucruri care nu merg cum trebuie. Cel mai mult ne-am dorit să ne păstrăm locul doi ocupat la finalul turului, care se pare că a apăsat foarte mult pe umerii jucătorilor. Nu ne rămâne decât să muncim în continuare. Am fost foarte supărat la final şi am avut o ieşire nepotrivită, dar am contestat faptul că s-a călcat linia mai mult de o jumătate de talpă pe un atac din linia a doua“, a precizat Dănuţ Pascu, la câteva minute după meci, pentru blocaut.ro.
După eşecul de la Zalău, SCM-U Craiova coborât un loc în clasament, pe trei. În următorul joc, craiovenii vor primi vizita echipei Agronomia Bucureşti (duminică, ora 17.00, Sala Polivalentă).