19.8 C
Știri de ultima orăSportALRO, meci greu cu Damila

ALRO, meci greu cu Damila

Divizionara secundă ALRO Slatina a început cu o victorie seria partidelor amicale, câştigând sâmbătă, scor 1-0, în faţa vâlcenilor de la Damila Măciuca (locul şapte în Liga a III-a, seria 4). Unicul gol al întâlnirii disputate pe stadionul „Metalurgistul“ a fost reuşit de Andrei Ene (’82), care a deviat un şut al lui Creţu dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga.
„Jucătorii au crezut că, dacă joacă cu o echipă de Liga a III-a, rezultatul vine de la sine, mai ales în prima repriză. Sunt un pic supărat pe atitudinea lor. Încă mai sunt lucruri de pus la punct în această perioadă. Am avut un junior aflat în probe (Alex – n.r.), sincer mi-a plăcut“, a declarat Daniel Mogoşanu, conform Olt TV.
ALRO Slatina (prima repriză): Bănică – Vigariu, Vişa, Grosu, Ed. Stoica – Sg. Popescu, Quist, Coman, I. Stancu – Boroiban, Crăciun.
ALRO Slatina (repriza a doua): Bănică (Mecea) – Pasăre, Vişa (Grosu), Răducu, Anghelina – Alex (junior în probe), Precup, Săceanu, Voicu – Ene, Creţu.
Damila Măciuca: Stănciulescu – Stanca, Posteucă, Pârvulescu, Jugăstreanu – Rădoi, Codin, Geantă, Iordache – Popescu, Iancu. Au mai evoluat: Grecu, Alin Ignat, Jianu şi Băltăţeanu. Antrenor: Erik Lincar.