19.8 C
Știri de ultima orăSportTecău şi Lindstedt, semifinalişti

Tecău şi Lindstedt, semifinalişti

Jucătorul român de tenis Horia Tecău şi partenerul său, suedezul Robert Lindstedt, au reuşit să acceadă cu greu în semifinalele turneului de la Brisbane (Australia), dotat cu premii totale de 422.000 de dolari, informează site-un federaţiei de specialitate. În sferturile de finală, Tecău şi Lindstedt, favoriţii numărul patru, i-au eliminat cu greu pe reprezentanţii gazdelor Peter Luczak şi Matthew Ebden, posesorii unui wild card, scor 6-3, 6-7(2), 13-11. Meciul a durat o oră şi 40 de minute, Tecău şi Lindstedt asigurându-şi un cec de 6.660 de dolari şi 90 de puncte ATP.
Următorii adversari ai perechii Horia Tecău / Robert Lindstedt vor fi germanul Philipp Petzschner şi austriacul Alexander Peya.