20.6 C
Știri de ultima orăSportFiorentina nu merge fără Mutu

Fiorentina nu merge fără Mutu

Fiorentina a mai bifat încă o înfrângere fără suspendatul Adrian Mutu pe teren, dar şi fără accidentatul Jovetic, 1-2 cu Lazio, chiar pe stadionul „Artemio Franchi“, în etapa a treia din Serie A. Gruparea din Toscana a deschis scorul în minutul 19, când Ljaijc a transformat un penalti, dar scorul la pauză a fost 1-1, pentru că oaspeţii au punctat prin Ledesma. Golul victoriei lazialilor a fost înscris de Kozak în minutul 67. La oaspeţi, fundaşul român Ştefan Radu a fost titular şi a rămas pe gazon până la sfârşitul partidei, primind şi un cartonaş galben în minutul 86. Radu a fost notat cu 5,5 de agenţia Datasport pentru evoluţia de la Florenţa. Fiorentina, care va putea beneficia de serviciile lui Mutu la sfârşitul lunii octombrie, are doar un punct după trei meciuri şi ocupă locul 17.
AC Milan a mai produs o surpriză neplăcută fanilor, nereuşind decât un rezultat de egalitate pe teren propriu cu formaţia Catania, scor 1-1. Fără Robinho pe teren, dar cu vedetele Ronaldinho şi Ibrahimovic în primul „unsprezece“, milanezii s-au văzut conduşi în minutul 27, când pentru sicilieni a punctat Capuano. Milan a egalat în ultimul minut al primei părţi prin veteranul Inzaghi (37 de ani), dar în partea secundă nu a mai reuşit să înscrie. „Rossonerii“ pierduseră etapa trecută pe terenul nou-promovatei Cesena şi rămân cu doar patru puncte în clasament după trei meciuri. Celelalte partide ale rundei s-au jucat ieri, după închiderea ediţiei.